Červenec 2012

Nováá textajda :)

28. července 2012 v 7:31 | Matt |  Textovky
Takže tu máme novou textovku,tak snad se bude líbit :D Bude to na téma toho příběhu,kterej teď píšu..Ale nebojte se,tentokrát ho nebudete muset celej přečíst,aby jste textovku mohli vůbec hrát,mě by to taky otravovalo :D Mě osobně hrát za lidi moc nebaví,takže se bude hrát za zvířata,která chci postupně do toho příběhu zapasovat.Bude se hrát jen za jeden druh,ten bude moc bejt dobrej nebo zlej a zlý budou na straně hlavního záporáka (kterýho budu moct nejdřív hrát jenom já,protože už s nim mám něco naplánovanýho a nechci,aby mi to někdo zkazil :D a pak napíšu,až za něj budete moct hrát všichni) Dám vám tu mapu,aby jste se líp zorientovali ve hře a krátký popis všech krajin.Poté bude následovat popis zvířat,která v ní budou (jop,bude jich víc,ale jak říkám,budete moct hrát jen za jeden druh :D) A pak už samotná přihláška :)

Tady je mapa (vím že je nic moc,ale koneckonců jsou mapy pro orientaci,neslouží k okrase :DD):

Krajiny:

1.Leorský les
V Leorském lese žije mnoho druhů zvířat.Je to les listnatý a velice hustý.Je velký a i zvířata,která zde žijí déle se tu mohou ztratit.

2.Karmínové jeskyně
Karmínové jeskyně jsou vlasně zhluk spletitých chodeb a jeskyněk.Nedá se v nich moc ztratit,protože tak rozlehlé zas nejsou.Jsou do ní tři vchody.Jeden u jezera Haettar,druhý v Leorském lese a třetí v Horách stínů.Nežije tam mnoho tvorů,ale i přesto Karmínové jeskyně poskytují některým zvířatům domov.Je tam mnoho krápníků a nerostných surovin.

3.Hory stínů
V horách stínů žije malé množství zvířat.Rostou tam pouze malé keře a traviny.Skoro celý rok kromě léta tam bývá docela velká zima a v těchto podmínkách toho moc nepřežije.Krajem se šíří,že na Hadí hoře se usídlilo ve větší jeskyňce samo zlo a teď vyčkává,až nastane vhodná chvíle na útok.

4.Slunečné planiny
Planiny,na nichž žije vcelku hojné množství stromů.Je tam velká hojnost travin a keřů,sem tam vyrostl nějaký ten menší listnatý strom.Žije tam také celkem dost zvířat,hlavně býložravých.

5.Jezero Haettar
Jezero Haettar je krásné velké a hluboké jezero,v němž žije mnoho ryb,chodí k němu mnoho zvířat a také u něj mnho zvířat žije.Některé ryby a predátoři u jezera jsou však velmi nebezpečné,takže pozor na ně! Roste u něj celkem dost malých stromků.

6.Rychlá řeka
U Rychlé řeky nežije velké množství zvířat a ješt menší množství k němu chodí pít.Na první pohled sice řeka vypadá klidně,ale kvůli silným podvodním proudům a vírům se snadno může stát,že nějaké zvíře spadne do vody a v řece se v mžiku oka utopí.Na podzim bývají u této řeky velké lijáky a s ní jsou spojeny i vcelku časté povodně.U řeky roste jen tráva a husté rákosí.

7.Starobylý les
Již podle jména lze poznat,že tento les je velice prastarý.Žije v něm spousta zvířat,která nikde jinde nežijí.Tento les je smíšený a velmi hustý,až v některých místech není vůbec vidět na oblohu.Tento les je oproti Leorskému lesu menší.

Zvířata

1.Krásnorožec
Potrava:Tráva,ovoce,bukvice,kaštan,žaludy
Kde žije:Leorský les,Starobylý les,Jezero Haettar
Popis:Krásnorožci žijí ve velkých stádech asi po 20ti-40ti jedincích.Jsou velice mírumilovní a jsou častou položkou v jídelníčku masožravých zvířat.Jsou majestátní a podobají se jelenovi.Mají však růžku jako koza a jejich srst je mírně namodralá.Mají trochu podlouhlejší krk,než normální jeleni.

2.Kvílivec
Potrava:Tráva,listí,jehličí,občas i maso
Kde žije:Leorský les,Starobylý les,Slunečné planiny,Jezero Haettar
Popis:Kvílivci jsou samotáři a žijípo jednom.Jen málokdy na vás zaútočí a jsou velmi mírní a krotcí.Jsou podobní divokému praseti až na to,že mají tři oči,dva ocasy,rypáček protáhlý v takový menší chobůtek.Mají také menší zahnuté kly.Vyznačují se hlasitým kvílivým zvukem a také docela dost slintají.

3.Lebkoun
Potrava:Maso
Kde žije:Hory stínů,Starobylý les
Popis:Lebkouni žijí v menších skupinkách asi tak po pěti.Živí se výhradně masem a jsou velice agresivní.Hlavu mají pokrytou tzv. druhou lebkou,která ochraňuje jejich hlavu.Jsou velcí asi tak 150 cm a mají krátké ocasy.Jejich zuby jsou velice dlouhé a ostré.Drápy jsou také další a ostré.Mají čtyři nohy,nazrzavělou srst a chodí vzpřímeně.

4.Ježoun
Potrava:malí brouci,kořínky,výhonky,tráva
Kde žije:Karmínové jeskyně
Popis:Ježouni žijí sami,občas samec se samičkou a s dětmi.Jsou všežraví a občas na vás bezdúvodně zaútočí.Mívají totiž neuvěřitelné výkyvy nálad.Mají tlustý ocas,na jehož konci je ostnatá koule s pomocí které vyhrabávají nory.Vypadají jako přerostlí jezevci.Mají malinké drápky,které jim též pomáhajíá při hrabání.

5.Péřáček
Potrava:mršiny,malí tvorečci
Kde žije:Hory stínů,Rychlá řeka
Popis:Péřáčci jsou nelétaví ptáci žijící ve skupinkách asi po desti jedincích.Jsou celkem vznětliví a i menší náznak nepřátelství může způsobit to,že na vás zaútočí.Jsou velcí 60-70 centimetrů a většinou v těle docela obtloustlí.Mají krk dlouhý asi 15-20 centimetrů a je celý porostlý červeným a hnědým peřím.Zbytek těla je zdoben pouze šedým peřím.Má na zobáčku malinké zoubky.Jeho nožky jsou velmi krátké a Péřáček nemá moc velký mozeček.

6.Dlouhokřídlák
Potrava:Tráva,listí,žaludy,kaštany,maso
Kde žije:Leorský les,Slunečné pastviny,Hory stínů,Starobylý les
Popis:Dlouhokřídláci žijí v malých skupinkách o dvou až čtyřech jedincích.Jsou to zuřiví a nelítostní lovci,avšak pokud nemají velký hlad,nezaútočí na vás.Jsou to takoví o trochu větší sokoli.Mají hrozně veliké rozpětí křídel a o něco delší zobák než normální sokoli.Na hlavě jim rostou směrem vzhůru nažloutlá pírka.Jsou velice chytří a mají propracovanou loveckou strategii.

7.Hlodal
Potrava:malé ryby,malí brouci
Kde žije:Rychlá řeka,Jezero Haettar
Popis:Hlodalové jsou samotáři,kteří nejsou nijak obvzlášť agresivní a spíše se drží stranou.Vypadají jako přerostlí potkani s velice dlouhými zuby.Mají hnědý kožich a na prstech mají blány.Jsou to totiž hlodavci obojživelnící.Loví na souši i ve vodě.Vydrží ve vodě docela dlouho bez nadechnutí a nemají žádný ocas.

8.Klapeťák
Potrava:Tráva,kořínky,výhonky,hlína
Kde žije:Karmínové jeskyně
Popis:Klapeťáci žijí ve skupinách po 15ti-20ti jedincích.Nejsou vůbec agresivní a ostatním zvířatům se spíše vyhýbají.Vypadají jako přerostlí krabi.Mají však také něco jako želví krunýř,do kterého se v případě nebezpečí schovají.Mají zelinkavou barvu a jejich nožky při chůzi vydávají podivný klapavý zvuk.Místa,kde Klapeťáci žijí bývají velmi rozhrabaná a jsou tam podlouhlé díry,protože se klapeťáci živí ejvíce hlínou a kořínky.

9.Škrtivka
Potrava:Malí a velci hlodavci,brouci,malí a středně velcí savci
Kde žije:Karmínové jeskyně,Hory stínů
Popis:Škrtivky žijí po jednom a shromažďují se na jedno místo jen v období,kdy se páří.Jinak jsou velice teritoriální a zuřivě chrání své území.Jsou též velice agresivní a bez pořádné záminky na vás zaútočí.Jsou to středně velké žížaly které sežerou i tak velkou kořist,jako jsou ony samy.Ač na to nevypadají jsou velice pohyblivé a svou kořist dokážou velice rychle dohnat.Poté ji obtočí,uškrtí a sežerou.

10.Vlčík
Potrava:Ryby,velcí savci,ovoce,tráva
Kde žije:Rychlá řeka,Jezero Haettar,Leorský les
Popis:Vlčíci žiji v malých skupinkách do 15ti jedinců.Nejsou nijak obvzlášť agresivní,ale v době kdy mají hlad se ženou za svojí kořistí vysokou rychlostí,zakousnou se do ní a vmžiku ji zabijí.Podobají se vlkům,jen jsou o trochu větší a jsou zbarvení do takové hliněné až načervenalé barvy.Nevyjí,pouze vyadávají podivný a strašidelný hýkavý zvuk.Dokáží svoji kořist vystopovat i na dálku 20 kilometrů.

11.Vírovec
Potrava:velké malé ryby,velcí a malí savci
Kde žije:Jezero Haettar
Popis:Vírovci žijí sami,protože jim nedělá žádný velký problém sehnat si kořist a ostatní Vírovce moc v lásce nemají.Jsou nesmírně agresivní a zaútočí na co můžou.Živí se výhradně masem a spořádají ho i 200 kg za den.Jsou to velicí fialovo modří vodní tvorové,kteří mají dlouhý krk,krátké tělo a velice dlouhý ocas.Jejich tesáky jsou ostré a dlouhé.I když se ve vodě pohybují celkem pomalu,ideální délka těla je činí dobrými lovci.Stačí jim jen se vyhoupnout na břeh,zahryznout se tesáky do kořisti a vtáhnout ji do vodyJen málokterý vor toto setkání přežije.

12.Svítivec
Potrava:malé a středně velké rybky,řasy a chaluhy
Kde žije:Jezero Haettar,Rychlá řeka
Popis:Svítivci žijí v malých skupinách o dvou až třech jedincích.Nedá se o nich říct,že by byli agresivní,ale ani že by byli mírní.Jsou nepředvídatelní.Občas jsou mírní a krotcí,jindy na vás zaútočí jen co se přiblížíte.Jsou to obtlostlé rybky z ostny na malých ploutvích.Jejich tělo svítí jasně žlutým světlem a tak jsou dobře vidět.Jsou zbraveny do všech možných barev-nejčastěji do zelena a do oranžova.Pro velké zvířata jsou však snadnou kořistí.

13.Skokanka
Potrava:Tráva,ovoce,kůra
Kde žije:Rychlá řeka,Jezero Haettar,Starobylý les,Slunečné planiny
Popis:Skokanky žijí ve velkých skupinách po 50ti-70ti jednicích.Jsou velice mírumilovné a nikdy na nikoho neútočí.Podobají se antilopám,jen jsou trochu menší a nemají rohy.Jsou býložravé.Umí velice rychle utíkat a také velmi dobře skáket.Vyskočí i 3 metry vysoko,což se jí hodí,protože jedině tak dosáhne na ovoce v korunách stromů.Stáda většinou chodí nějaké formaci.

14.Zmizník
Potrava:Tráva
Kde žije:Starobylý les,Hory stínů
Popis:Zmizníci žijí buď sami a nebo ve skupinkách od dvou do deseti jedinců.Nejsou skoro vůbec agresivní až na dobu,kdy se samičkám narodí mláďata.Zmizníci jsou podobní koňům,jen jsou o hodně menší.Mají zelenou srst,což se jim skvěle hodí,protože se mohou dobře skrýt v trávě nebo za nějakým keříkem.Mají jen dvě nohy a o něco delší ocas,než normální koně.

15.Kočkopa
Potrava:Ryby,malí savci,hlodavci a brouci
Kde žije:Rychlá řeka,Slunečné planiny
Popis:Kočkopy žijí samotářsky.Jsou trochu agresivní a občas na vás zaútočí.Jsou velice zuřivé a vzteklé.Jsou to trochu větší kočky než normální.Jsou bezsrsté a mají trochu přebytečné kůže.Mají vyvinuté všechny smysly až na zrak.Jsou totiž barvoslepé a tak jim některé detaily občas uniknou.Jinak jsou velice mrštné a hbité.Do kořisti zapíchnou své dlouhé drápy,pořádně ji poraní a poté zakousnou.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tak a teď konečně druh,za který se bude hrát :)

16.Šakalovec
Potrava:Maso
Kde žije:Leorský les,Hory stínů
Popis:Šakalovci žijí ve skupinách po 5ti-15ti jedincích,někdy o trochu méně.Jsou ohroženým druhem a na světě už se jich vyskytuje jenom velmi málo.Vypadají jako normální šakalové,jen jsou trochu větší a celé uši i ocas mají zbraven do šeda.Ještě je tu rozdíl v tlapkách.Šakalovci nemají normální tlapy,podobají se spíše těm medvědím.Jsou to hbutí lovci,kteří loví jen středně velká a malá zvířata,pokud jso na ně sami. (jako např.zmizníky,skokanky,svítivce,klapeťáky,hlodaly,péřáčky kvílivce a krásnorožce) I šakalovec je však často sežrán některým masožravcemči jen naštvaným zvířetem.(jako např. škrtivkou,lebkouny,vírovci,vlčíky,ježounem,kočkopami) Existují ale i zvířata,která je většinou ignorují (např. dlouhokřídláci) Šakalovci se dožívají 15ti-20ti let.

Tak jestli se tím někdo prokousal tak je superman :DD A já doufám že jo,jinak jsem si u toho vůbec nemusel namáhat svůj líný mozeček :DD A teď konečně hurá k přihlášce (panebože to bude nejdelší článe,kterej jsem kdy napsal :DDD)

Pokud se chceš přihlásit,vyplň tohle:
1.Jméno postavy a pohlaví
2. Věk postavy: mládě (1-5 let),dospívající (5-10 let),dospělý (10-16 let),starý(16-20 let) např.: dospívající,7 let
3.DOBRO (budeš žít v Leorském lese)/ZLO (budeš žít v Horách stínu společně s vůdcem zla-info v postavách)
4.Povaha a něco jinýho o něm
5.Minulost
6.Přečtel/a jsi si všechny informace? (to musíš,jinak se pak budeš hodně ztrácet)

PS:jinak jako minule..smečka z Leorského lesa na začátku neexistuje,zlo už ano.Jo a proč jsem zase nenapsal,čím chcete být atd.? (vůdcem,bojovníkem..) to se nějak vyřeší v příběhu.Samozřejmě,že někdo bude vůdce a já se toho zase žříkám,tentokrát jím nechci být a navíc se toho se Strašlivým na začátku nabažim dost :D A stejně bude víc dílů,tak budu mít čas na rozmyšlenou a nějak se tam vtlačim kdyžtak :DD Zase se bude hrát hned pod článkem a přihlášky pište taky tam :D

Postavy:

1.Strašlivý
2.Jeho věk nikdo přesně nezná
3.ZLO
4.Krutý,nemilosrdný,nepřejícný,lstivý a zvrhlý.Před pár týdny přišel Strašlivý do jednoho z posledních koutů světa,kterému ještě vládla rovnováha.Jemu se ji však vyvdlo zvrátit.Plení,pustoší a zabíjí.Jeho armáda Šakalovců,kteří se dali na stranu zla ho bezmezně poslouchá a ochotně pro něj plní všechny úkoly.Mají tábor na Hadí hoře.Strašlivý umí měnit podoby,ale jen na ty osoby,které si sám vymyslí,ne na ty,kteé už existují.Doopravdy vypadá jen jako pouhý černý kouř.
5.Jeho minulost je zahalena tajemstvím.
6.Hraju ho já,pak napíšu,až ho budou moci hrát i ostatní (bude to taková postavička všech)

1.Arty,samec
2.Dospělý,10 let
3.DOBRO
4.Arty je milý a obětavý,zároveň ale však tvrdohlavý a nerozhodný.Ač to někdy nevypadá,nesmírně si váží všech svých přátel a udělal by pro ně skoro cokoliv.Je dobrosrdečný a nerad tráví čas sám,i když někdy se až moc uzavře do sebe,hlavně když je smutný.Poté se svěří jen málokomu.Má pak sklony hned na všechny vrčet a stranit se jich.
5.Jeho smečku vyhladila smečka zlých šakalů..Arty jim jako jeden z mála uprchl a teď doufá,že ho nenajdou..
6.Hráč:Matt

1.Chimea,samice
2.Dospělý,12 let
3.DOBRO
4. Chimea je milá a chápavá, když chce, no když jí někdo naštve, nezná sama sebe. Je hodně paličatá a svoucná. Někdy má jazyk nabroušený jako břitvu a umí pěkne znepříjemnit chvíli.
Ráda běhá a bojuje.
5. Ze své minulosti si hodně nepamatuje. Pamatuje jen na tváře rodičú, požár a pád z vysoké hory. Taky ví, že kdysi žila v Horách stínů s rodiči.
6.Hráč:Yasemin Other Van de Notte

1. Larten,samec
2.Dospělý,10 let
3.DOBRO
4. Hodný, má poměrně dlouhé uši což je u šakalovců výjimka.
5.Leorský les...v něm se narodil a považuje ho za to nejkrásnější místo na světě! Dětství prožil poklidně a šťastně, se svojí rodinou se nevídá.
6.Hráč:Car(lev15)

1.Thalia,samice
2.Dospívající, 8,5 let
3.???
4.Je strašně zvědavá a veselá,snad pořád je plná humoru a všemu se směje.Jinak nemá ráda moc velkou cizí společnost,je celkem aktivní,ale hodná,nikdy by nikomu neublížila (Nepočítám lov xD).Je tvrdohlavá a proto může někdy někomu přijít až přehnaně odvážná.Ale pro své kamráda by udělala vše.Je také dost naivní,ráda pozoruje ostatní zvířata ráda k nim potom některé šakalovce přirovnává.
5.Narodila se v zemi,která je od Leorského lesa celkem daleko,ale když byla mládě,její smečku napadla jiná smečka s krutým vůdcem.Byla mnohem větší,takže její smečka neměla šanci.Vůdce té druhé smečky zabil vůdkyni Thaliiny smečky a ujmul se i jejího trůnu.Jenže vůdce byl krutý a záleželo mu jenom na něm a smečka byla velká.Vůdce se postupem času začal zbavovat členů smečky,kteří už nebyli schopni lovit a matka Thalii se bála,že by mohl zabít i Thaliu,tak naplánovala útěk.Thalia byla dost malá,aby se proplížila kolem stráží,ale její matka ne šakalovci na ni přišli.Odtáhli ji zpátky a přitom ji několikrát pokousali.Thalia se chtěla vrátit,ale její matka jí naznačila,ať uteče.Thalia se slzami v očích utekla.Utíkala dlouhou dobu,pak narazila na Leorský les a zabydlela se tam.Od té doby se snaží nemyslet na minulost a žít v přítomnosti,i když v noci,kdy jsou vidět hvězdy na svou matku vzpomíná a doufá,že je v pořádku...
6.Hráč:Kate9

Starodávná minulost:Dopis-KAPITOLA 1.,DEN 1.

5. července 2012 v 7:53 | Matt
Jéé,já se zapomněl zmínit..Píšu nový příběh xD

Všude kolem byl oheň.Zvenku se ozýval chřestot nožů,bolestné výkřiky a společně s nimi také krutý smích.Chlapec popadl džber vody.Ruce,z nichž tekla krev,mu klouzaly po džberu,jako kdyby ho kdosi pomazal mýdlem.Vylil džber na nejbližší oheň a ten záhy ustoupil,aby mu uvolnil únikovou cestu.Vtom se zezadu ozval slabý hlas:"Pojď sem,Niane" Byl to chlapcův otec.Chlapec si myslel,že už podlehl svým zraněním,ale zjevně tomu tak nebylo.Pln radosti Nian popošel k svému otci s řekl:"Počkej tati,hned najdu něco,co by ti-" Otec zakroutil hlavou a pousmál se:"Kdepak,to už nebude zapotřebí..Umírám a to už nelze zastavit" Jeho úsměv byl velice unavený a sotva mluvil.Nian sklopil smutně hlavu a mlčel."Mám tu pro tebe něco velmi..důležitého" řekl vážně a jeho ruka se pomalým tempem posouvala k brašně,která ležela vedle něj.Poté ji otevřel a chvilku se v ní přehrabával.Nakonec však konečně vylovil srolovaný pergamen s krásnou pečetí."Tohle posílá náš král..posílá..posílá to královně z Leafspinnu..Já měl..měl jsem.." Otec se zakuckal a vyplivl z pusy trochu krve."Měl jsem..ho..měl jsem ho královně doručit,ale vypadá to,že to nebudu moci udělat.." Otec se zhluboka nadechl.Dělalo mu veliké potíže mluvit souvisle a proto se před každou větou pořádně nadechl."Je velice důležité,aby ho královna dostala a proto nemám na vybranou..Prosím,doruč ho do Leafspinnu ty!" Nian se otočil,protože měl dojem že se jeden z kaloňanů,kteří je přepadli nepozorovaně vkradl do stanu.Tento dojem však byl mylný."Ale tati,do Leafspinnu to je patnáct dní cesty nepřetržitou chůzí a navíc tam nevede žádná stezka a-" Nian zmlkl.Jeho otec už nevykazoval žádné známky života.Zavřel mu oči aby to vypadalo,že spí.Takhle to bylo lepší..To Niana aspoň trochu uklidňovalo..Setřel si prstem slzu,která mu jako po klouzačce sjížděla dolů po tváři.Hned na to vzal vak,jež se nacházel velmi blízko ohně a hrozilo,že by v něm zachvilku shořel.V rychlosti do něj naházel dýku,meč,trochu sušeného masa,vodu v čutoře,starou mapku a také pár obvazů.Poté zamířil ke dveřím,jež byly vyrvané z pantů.Opatrně vyšel ven a začal se rozhlížet okolo sebe.Nikde nikoho neviděl.Ohně,které kaloňané zapálili posměšně praskaly do hrobového ticha,které sem tam přerušilo také zpívání a štěbetání ptáků.Nian se ještě naposledy rozhlédl po jeho zničené rodné vesnici a pak vyrazil pryč z vesnice.Už byl skoro na jejím konci,když něco zašustilo v keři.Nianovi začalo srdce bušit rychle,jako kdyby zrovna běhal maraton.Poté z něj vylezl kaloňan.Chlapec se zděsil.Kaloňana viděl za život už hodněkrát a přeci v něm vzbuzoval hrůzu.Měl šedou pleť jako všichni kaloňané,hnědé dlouhé vlasy,černé oči a byl neobyčejně vyhublý."Čekal jsem,že nějaká prašivá krysa ještě přežije.." ušklíbl se a vytáhl dýku zla."Víš..nemusíš se bát,není nás tu víc..Všichni už odešli,ale já tu zůstal,kdyby tu ještě náhodou něco žilo..A hle je to pravda!" Muž šíleně vypoulil oči a zazubil se."A teď tě ZABIJU!" zasmál se.Nian už si mezitím stačil připravit meč.Dlouho jeho útoky odrážel,ale nakonec se přece jen kaloňanovi podařilo zarýt mu dýku zla alespoň do Nianovy ruky.Byl to hrozný pocit.Tělem mu najednou projela hrozná bolest."A teď to dokončíme.." řekl kaloňan chladně a připravoval se ho dýkou bodnout do srdce.Nian nechtěl protivníkovi ublížit,či ho snad zabít,i když by si to zasloužil,ale nebyla jiná možnost.Popadl tedy nejrychleji,jak to v té hrozné bolesti šlo pochodeň,která dosud poklidně plápolala na okně a hodil ji do keřů okolo kaloňana,které okamžitě vzplály.Bolest mezitím už trochu ustoupila a tak se Nian rychle rozeběhl pryč,kdyby se kaloňan z jeho ohnivé pasti náhodou dostal.Najednou uslyšel hlasy z cesty,podél které šel.Po ní jít bylo dost riskantní,protože kaloňan by ho už mohl pronásledovat.Ze zvědavosti se Nian přiblížil k cestě a skrz keře uviděl asi tak 20 kaloňanů.Všichni byli zticha jako pěny až na dva,keří šli v čele a o něčem se bavili."Ten hlupák tam zůstal,říkáš?"pravil zrovna starší kaloňan s bílým plnovousem.Byl velice mohutný a na tváři měl mnoho jizev, z nichž jedna vedla přes rty,které byly skoro rozřízlé vejpůl."Ano,zůstal..Ale aspoň máme zajištěno,že z té vesnice nikdo nepřežil a tudíž to,že jsme tu zjistí jehoi veličenstvo až za hodněš dlouho.." ušklíbl se druhý svalnatý mladík.Na kaloňana byl celkem pohledný a měl blonďaté vlasy,což bylo taky pro kaloňany neobvyklé."Jistě pane,to jistě...Zítra bychom měli-" kaloňan zmlkl.Měl nachvilku pocit,jakoby ho někdo sledoval a pohled mu směřoval jen kousek od místa,kde se nacházel Nian."Děje se něco,Arthone?" optal se mladý kaloňan."Ne,nic..Měl jsem jen takový pocit..no nic,kde jsme to skončili?" zeptal se Arthon .To,co by kaloňané měli udělat už Nian neslyšel a radši se ještě více vzdálil od stezky.Přeci jen ho málem objevili a on ještě nemůže být zabit..Musí doručit dopis,který mu dal jeho otec.Poté se Nian vydal hledat vhodné místo pro utáboření na noc.Nakonec našel velkou jeskyni s vodou.Namočil do ní prst poté ho olízl.Voda vypadala v pořádku..Jeskyně vypadla velice rozhlehle a proto se Nian schoval hned za první roh.Mohl se utábořit hned u vchodu do jeskyně,ale to by nemohl zapálit oheň..Kaloňané by ho mohli spatřit a on by se jim radši měl zatím vyhýbat.Nasbíral venku dříví a dva kameny,kterými oheň rozkřesal.Byl docela chladný večer a proto trocha tepla přišla vhod.Najednou ho opět zabolelo v ruce.Odhrnul rukáv,což nešlo zrovna lehce,protože se k ráně trochu přilepil a byl celý nasáklý krví.Vyndal ze svého vaku obvaz a trochu ho namočil ve vodě.Poté se mu konečně ránu podařilo odhalit.Vypadala hrozně.Teklo z ní mnoho krve a už stačila trochu zhnisat.V téhle chvíli s tím však nemohl udělat nic jiného,než ji jen obvázat obvazem,což taky udělal.Měl také veliký hlad.Nejedl od včerejší večeře a tak mu celkem vyhládlo.Dal tedy jeden kus masa opékat nad oheň a vytáhl svou mapu,aby s podíval,kudy se do Leafspinnu dostane.Ještě že si s sebou vzal zbraně.Cesta už jen na mapě se jevila celkem nebezpečná a proto se zbraně určitě budou hodit.Mapku znovu zastrčil do vaku a chvíli čekal,až se dopače maso.Poté ho začal po kouscích jíst.Najednou se zpoza rohu ozval kvílivý zvuk.Nian sebou trhl,ale v zápětí si uvědomil,že mu nehrozí žádné nebezpečí.Byl to jen kvílivec.Kvílivec je tvor podobný praseti až na to,že má tři oči,něco jako malý chobot,dva ocasy a zanuté kly.Jsou to všežravci,ale většinou se živí trávou.Tenhle však zjevně dostal chuť na maso a nechal se zlákat jeho vůní.Nian se pousmál a vyndal z vaku kus masa,které přepulil.Jednu půlku dal s úsměvem kvílivci a druhou si schoval do batohu.Kvílivec tiše zakvílel a do masa se ihned pustil.Nian měl chvilku strach,aby zvuk kvílivce někoho nepřilákal,ale když dlouho nikdo nepřicházel,uklidnilo ho to.Poté si Nian lehl na zem a pro jistotu si k sobě schoval dýku a dopis.Člověk totiž bohužel nikdy neví,co všechno by se přes noc mohlo stát a navíc se takhe cítil víc v bezpečí.Kvílivec krátce na to dojedl maso ale nevypadalo to,že by byl na odchodu.Naopak si lehl vedle Niana a položil si na něj svou hlavu.Spokojeně zachrochtal a po chvilce usnul,při čemž mu občas na Niana ukáplo pár slin.Nian ještě chvilku přemýšlel,co se asi stane příštích pár dnů,ale nakonec i přes kvílivcovo chrápání též usnul.