Textovka Frystland - Záznam hry (1.)

17. srpna 2016 v 0:30 | Matt |  Textovky


Název: Textovka Frystland
Trvání: 15.8. 2015 - 21.8. 2015
Celkový počet příspěvků: 470
Počet místností: 2 hrací, 1 konverzační (na Skypu)
Druhy zvířat (za které se hrálo):
liška obecná / liška polární

Smečky: Temná smečka, Mračná smečka
Seznam aktivních postav (a hráčů):
01. Derek (Matt) ♂ - Temná smečka (V)

02. Derihae (Yasemin) ♀ - Mračná smečka (D)
03. Dunya (Matt) ♀ - Mračná smečka (Lv)
04. Ezekiel (Haňule) ♂ - Mračná smečka (Lč)
05. Fryxë (Matt) ♂ - Temná smečka (Lv)
06. Furia (Yorri) ♀ - Mračná smečka (V)
07. Lumi (Sandstar) ♀ - Mračná smečka (D)
08. Nik (Haňule) ♂ - Temná smečka (V)
09. Pampel (Eliška) ♀ - Mračná smečka (Lč)
10. Torwah (Matt) ♂ - Temná smečka (Lv)
11. Varis (Sandstar) ♂ - Temná smečka (V)
12. Veri (Sandstar) ♀ - Temná smečka (Lč)
(* D = dospívající, V = válečník, Lč = léčitel, Lv = lovec)
Detailní informace: Zde


PŘÍSPĚVKY - MRAČNÁ SMEČKA (ZÁPAD):
(1) Matt
14. ledna 353, 18:00, Jeskyně Mračné smečky
Byl mrazivý lednový podvečer a slunce již pomalu ale jistě zacházelo za obzor. Teplota začínala klesat pod -30°C a venku se zvedl vtíravý chladný vítr, který zalézal všem liškám stojícím před jeskyní pod huňaté zimní kožichy.
Jistě, byl přeci leden a tento měsíc vždy na Frystlandu patřil mezi ty nejmrazivější, avšak roku 353 byla zima obvzláště krutá a vzduchem se šířilo cosi zlověstného. Všude panoval podivný neklid a něco bylo zjevně v nepořádku. Zvířata to vycítila okamžitě a jak se zdálo, lidé na tom nebyli jinak. Jednoho dne zmizeli beze stopy a zanechali po sobě opuštěné město poblíž Středové propasti. Jenže jak může pět tisís obyvatel najednou jen tak zmizet? Všechno bylo špatně. Ani obloha se ve dne netvářila zrovna přívětivě a slunce se zdálo být jen nevýrazným oparem v dáli.
A proto tu teď kolem vchodu do oné jeskyně stálo tolik lišek pohromadě - Spojila je nepřízeň osudu a ze samotářů se stala velká smečka čítající okolo třiceti členů. Všichni byli prochladlí, zmatení a nejistí, ale přesto dnes i podivně šťastní. Už nemohli dál žít v norách, a proto si našli tento nový úkryt. Nové útočiště. Posledních pár hodin ho neúnavně zvelebovali a teď konečně nastala chvíle, kdy se zde mohli zabydlet...
(2) Matt
Derek: *Stojí venku před jeskyní a nic neříká. Ostatní dělají v tuto chvíli to samé, a proto zkrátka nevidí důvod, proč se zachovat jinak.*
Dunya: *Nedočkavě přešlapuje vedle Dereka a je vidět, že nastálé ticho jí není zrovna příjemné.* Na co čekáme? Už se těším, až se trochu zahřeju u vesele plápolajícího ohýnku. *Promluví a usměje se.* Tady venku to začíná být nesnesitelné.
(3) Eliška
Zlatou lišku pohltí vlna světla, která však zmizí stejně rychle, jako se objevila. Smečka spatřila bílou zář, přibližně dvacet metrů od nich. Pak vše ustalo a nic se nedělo.
Když Pampel opět procitne, leží na břiše se zmrzlou půdou pod sebou. Opatrně otevře oči a rozhlédne se kolem. ,,Idiot!" sykne potichu a vyskočí na nohy, ,,prý do bezpečí! Myslí si, že mě zachrání před válkou, a pak mě pošle do nějaké zmrzlé pustiny! Když mě něco neprobodne tam, umřu tady hladem a zimou!" mluvila tiše, nekřičela, o to více komicky to vypadalo. Nestávalo se jí často, že by se hodně naštvala. Ale když už se tak stalo, naštvala se se vší parádou. Teď ale byla v naprosto neznámém prostředí, nevěděla, co tu na ni číhá, a tak se snažila být nenápadná. Rozhlížela se kolem a přemýšlela, co dělat dál, byla připravena čelit nebezpečí.
(4) Sandstar
"To tedy," promluvila jemně Lumi. Byla odjakživa ta menší a slabší. A ještě na jedno oko slepá.
(5) Matt
Dunya: *Nemůže si nevšimnout podivné záře v dálce a notnou chvíli jen zmateně civí tím směrem. Když si však uvědomí, že tvor, který se objevil po jejím zmizení, je liška, poměrně rychle se vzpamatuje.* Viděli jste to, co já? *Vydechne stále ještě dost udiveně a pomalu se vydá směrem k cizí lišce.*
Derek: *Též to všechno pozoruje.* Viděli. Zatím vidíme. *Odpoví pouze úsečně, ale zůstává sedět a skepticky hledí do dáli, jako kdyby snad ta liška byla jen pouhý přelud či výplod jejich bujné fantazie.*
(6) Sandstar
Lumi: zvědavě se podívá do dálky. Chce moc jít s Dunyou, ale zůstává jako přikovaná k zemi.
(7) Eliška
Pampel se dál zmateně rozhlíží dál. Amulet na jejím krku chvíli slabounce září, pak zhasne i on. Její jediná možnost, jak se dostat domů. Teď se však vrátit nemůže. Když se otočila, spatřila cizí lišku. Instinktivně se přikrčila, ale věděla, že je pozdě a že liška o ní už ví. Zaujala tedy bojovnou pozici a sledovala ji.
(8) Sandstar
Lumi má nepříjemný pocit z lišky. Doufá, že ostatní neucítí její strach.
(9) Matt
Derek: *Koukne se na Lumi a pochvalně kývne.* Dobře děláš. Ta liška by mohla být nebezpečná. *Konstatuje nejistě a dál tam kouká jak zhypnotizovaný.*
Dunya: *Blíží se pomalu k cizí lišce a prohlíží si ji od hlavy až k patě.* Co jsi zač? *Promluví nakonec značně odměřeně.* Jestli jsi zvěd od Temných, radím ti, aby sis rychle zpakovala svých pět švestek a vypadla odsud. *Mluví vcelku klidně, ale z jejího hlasu lze vycítit chlad spojený s výhrůžností.*
(10) Sandstar
Lumi si v duchu oddychne. Je ráda za každou větu, která je smiřována k ní, a není posměšná. 'Co když je to opravdu někdo od Temných? Snad ne,' pomyslí si.
(11) Eliška
,,Od Temných? Nemám ponětí, kdo to je," odpoví jí stejně tak chladně Pampel, stále vyčkává ve své pozici a nespouští z lišky oči, ,,nestojím o problémy."
(12) Matt
Derek: Zůstaň tady u ostaních. *Mrkne na Lumi a vydá se za sestrou.*
Dunya: To je docela laciný trik. Myslíš si, že ti na něj skočím, drahá? *Vyprskne nevraživě, ale při další větě se trochu zklidní.* To my také ne, ale tohle je naše území. A ty tu špehuješ, aby jsi sem mohla dotáhnout ty prašivce a sebrat nám naši jeskyni. *Pokračuje dál poněkud tvrdohlavě, ale už ne tolik nepříjemně.*
(13) Eliška
,,Proč bych to dělala? Nemám důvod někomu škodit. Jen hledám dočasný domov," nebaví ji už vyčkávat v bojovné pozici, prostě si sedne a složí si ocas kolem tlapek. Kdyby na ni chtěla liška zaútočit, už dávno by to udělala a neptala by se o svolení.
(14) Matt
*Když vidí, že cizí liška již nestojí v bojové pozici, také se trochu uklidní, ale stále je značně nedůvěřivá.* No dobrá tedy. Řekni mi jeden rozumný důvod, proč bych ti měla věřit. *Znovu si ji důkladně prohlíží.* A co to bylo za divnou záři? Jak jsi to udělala? *Vychrlí na ni dvě otázky v rychlém sledu za sebou a sedne si do sněhu.*
Derek: *Dojde až k sestře, stroze kývne neznámé lišce na pozdrav a též se posadí.*
(15) Eliška
,,Když Ti to řeknu, neuvěříš mi," ušklíbla se na ně Pampel, nově příchozímu lišákovi oplatila kývnutí.
(16) Matt
Dunya: To máš možná pravdu. *Připustí na okamžik a věnuje pohled bratrovi, který si sedl vedle ní.* Ale přesto.. Povídej. *Vybídne ji nekompromisně.*
(17) Eliška
Pampel se nadechla: ,,V mé zemi zuří válka. Velká rozhodující bitva o moc. Náš domov již není bezpečný. Proto mne můj přítel poslal pryč, do jiného světa, pomocí portálu. Mám se zde skrýt, a vrátit se až tehdy, když nepokoje ustanou."
(18) Haňule
Ezekiel: Stojí před vchodem vedle Lumi a nejistě pozoruje dění nedaleko jeskyně, vypadá to, že se Dunya a Derek dali s cizí liškou do řeči. To musí znamenat, že pro ně není nebezpečná, nebo aspoň ne z okamžitého hlediska. Jeho strach se začíná pomalu vytrácet a nahrazuje ho zvědavost. Ale přesto by neměl polevovat v ostražitosti. Rozhodne se, že se opatrně přijde podívat blíž.
Otočí se k Lumi a kývne na ni. "Půjdu se tam podívat," řekne tiše. Potom váhavou chůzí přistoupí k třem liškám a beze slova se posadí kousek od Dereka a Dunyy.
(19) Matt
Dunya: *Pozorně lišce celou dobu naslouchá, a i poté ještě chvíli mlčí.* Pokud je to tak, jak říkáš, byla sice iniciativa tvého přítele příkladná, ale s politováním ti musím oznámit, že jsi se dostala z bláta do louže. *Povzdychne si, i když si od ní stále drží jistý odstup a z jejího hlasu zaznívá zdrženlivost.* Jak se jmenuješ? Já jsem Dunya. *Zeptá se po minutce mlčení a zároveň se i představí.*
Derek: *Postřehne, že se k nim přidal Ezekiel a pohodí hlavou, ať popojde trochu blíž, pokud chce. Není moc zvyklý plýtvat slovy a navíc není zrovna nejspolečenštější, a proto se nenamáhá mluvit až do chvíle, kdy se představí jeho sestra.* A já jsem Derek. *Dodá a opět mlčí jako zařezaný.*
(20) Sandstar
Lumi chce Ezekiela zastavit, ale neměla na to odvahu. Jen tiše pozorovala, jak jde směrem k liškám. 'Snad alespoň řeknou, co byla zač,' pomyslí si.
(21) Eliška
,,Těší mne. Já jsem Pampel," skloní hlavu místo úklonu, ,,mohu zde prosím přečkat aspoň pár dní? Nebudu na obtíž. Vše si ulovím sama."
(22) Haňule
Ezekiel: Všimne si Derekova pozvání blíž a rozhodne se jej přijmout. Sedne si přímo vedle lišáka a od hlavy k patě si prohlédne tu cizí lišku. Nejvíce jej na ní zaujal amulet, který má kolem krku.
Když se liška představí jako Pampel, zauvažuje, jestli by také neměl sdělit své jméno, ale zatím s ní ještě ani nemluvil, proto se rozhodne raději pouze přihlížet.
(23) Matt
Dunya: *Když se Pampel zeptá, jestli by nemohla zůstat, chvíli váhá.* Stále ti úplně nevěřím, Pampel. Avšak pokud proti tomu nebudou nic mít ostatní, určitě se u nás v jeskyni nějaké to teplé místečko navíc a trocha jídla pro hladový žaludek najde. *Slabě se pousměje a tázavě se zahledí na ostatní.* Co na to říkáte?
Derek: *Chvíli mlčí, ale pak kývne.* Dal bych jí šanci, pokud jde i o můj názor. *Prohodí skoro jen tak mimochodem.*
(24) Eliška
,,Pomůžu vám s lovem, a trochu se i vyznám v léčitelství," pousmála se na ně. Trochu ji znervóňovalo, že je zde tolik lišek.
(25) Haňule
Ezekiel: Není si úplně jistý, jestli je chytré vzít si Pampel k sobě do jeskyně, koneckonců ji vůbec neznají, ale na druhou stranu ji přece nenechají venku umrznout. Nebo by se také mohlo stát, že by se přidala k Temné smečce, což by bylo ještě horší. Přikývne. "Jsem pro. A kdo ví, třeba se od Pampel ještě něco přiučím, co se léčitelství týče." Vrhne na novou lišku zkoumavý pohled.
(26) Matt
Dunya: *Kývne, že bere jejich názory na vědomí a otočí se na mladou lištičku, která zůstala stát u jeskyně.* A co si o tom myslíš třeba ty, Lumi? *Povzbudivě se na ni usměje.*
(27) Sandstar
Lumi sebou cukne a začne nervózně přešlapovat. "Dala bych ji také šanci, ale... přeci jenom, kořisti není zrovna nejvíc a nevím, zda si můžeme dovolit si k sobě vzít další hladové krky..."
(28) Matt
Dunya: *Chápavě kývne.* To nejspíš nemůžeme, ale koneckonců se jedná jen o jednu lišku. *Ukonejší její obavy a otočí se na Pampel.* No, nevypadá to, že by byl někdo proti, a jelikož vůdce nemáme.. Vítej ve smečce. *Usměje se na ni, ale vzápětí její úsměv trochu pobledne.* Ale varuji tě, nezneužij naší důvěry v tebe.
(29) Eliška
,,Mockrát děkuji, bude mi ctí zde být s vámi," ukloní se jí, ,,a ne, nic takového nemám v plánu."
(30) Sandstar
Lumi: 'To říkají všichni, kteří zradí,' pomyslí si.
(31) Haňule
Ezekiel: Usoudí, že už je načase se představit. "Mimochodem, Pampel, jsem Ezekiel," řekne a kývne na ni.
(32) Eliška
,,Těší mne," usměje se na něj a zastříhá zvědavě ušima, všechny si zaujatě prohlíží.
(33) Matt
OSUD: *Vítr se stal ještě prudčejším než předtím a z nebe se začínaly snášet vločky.*
Dunya: *Všimne si, že zbytek smečky už se pomalu vytratil do jejich nové jeskyně a u vchodu zůstala stát již pouze Lumi.* Nuže.. Nepůjdeme také dovnitř? Vypadá to, že dnes večer bude pěkná vánice. *Konstatuje při pohledu na oblohu a zvedne se ze země.*
Derek: Jsem pro. Už se těším na to teplo. *Řekne spokojeně a zvedne se též.*
(34) Sandstar
Lumi mlčky přikývne a pomalu se došourá do jeskyně.
(35) Haňule
Ezekiel: Když mu na kožich dopadne pár sněhových vloček, otřepe se. Poté se s ostatními vydá do bezpečí jeskyně.
(36) Eliška
Pampel kráčí za nimi jako poslední, rozhlíží se trochu znepokojeně kolem. Takže tady bude teď žít? Snad se co nejdříve vrátí domů.
(37) Matt
Dunya: *Mine stanoviště hlídky, kde už dle ustanovení zbytku smečky hlídají dva válečníci a pomalu dojde až do společné odpočívárny, kde si lehne co možná nejblíže k ohni a zamyšleně do něj zírá.*
Derek: *Také vejde do jeskyně a v odpočívárně si lehne daleko od ostatních lišek ze smečky.*
(38) Haňule
Ezekiel: Projde kolem hlídky a zamíří za Dunyou a Derekem do odpočívárny. Je tu mnohem lépe než venku, změnou teploty se mu naježí srst. Znovu se otřepe a rozhlédne se po liškách usazených v blízkosti ohně. Poté zamíří směrem k Derekovi a lehne si kousek od něj.
(39) Eliška
Pampel je následuje, protože neví, kam jinam by šla. Lehne si někam do rohu od ostatních a tiše je pozoruje. Nechce je nijak obtěžovat.
(40) Matt
Derek: *Zaregistruje skutečnost, že si Zeke lehl poblíž něho, ale zprvu ho tak trochu ignoruje. Až po chvíli se na něj váhavě otočí a jelikož má dneska vcelku dobrou náladu, trochu neobratně zahájí konverzaci.* Vypadá to, že dnes večer bude venku nevlídně.. *Prohodí směrem k němu.*
Dunya: *Ještě pár minut zírá fascinovaně do ohně, avšak nakonec se od něj zvedne a pomalu dojde až k Pampel.* Není to tu pro tebe moc nepohodlné? *Zeptá se jí s menším úsměvem na tváři a posadí se k ní.*
(41) Haňule
Ezekiel: Chvíli jen tiše leží a přemítá, když tu na něj promluví Derek. "Ano, vypadá to na pořádnou sněhovou bouři," odpoví a zamyšleně přikývne.
(42) Sandstar
Lumi mlčky poslouchá ostatní. Raději poslouchá, než mluví.
(43) Eliška
,,Ne, to je v pořádku. Jsem zvyklá, děkuji," pousměje se Pampel a protáhne se.
(44) Matt
Derek *Poslouchá, co mu Ezekiel říká, poté se opět pár chvil odhodlává promluvit a nakonec to přece jen udělá.* Poslední dobou všeobecně.. *Zarazí se a hledá správná slova.*.. není s naším ostrovem něco v pořádku. *Dokončí poněkud ponuře svou myšlenku.*
Dunya: Tak to je dobře. *Konstatuje a hned na to mluví dál.* Omluv prosím mé předchozí jednání, ale v těchto dobách není radno důvěřovat cizákům jako jsi, odpusť mi ten předchozí výraz, ty. *Řekne poněkud obezřetně a obdaří ji jedním ze svých nejistých úsměvů.* Naše současná situace není zrovna nejlepší, to snad chápeš. *Dodá ještě posmutněle a otočí se s o poznáni větším a přívětivějším úsměvem na Lumi.* Nechceš jít k nám? Nerada tě vidím takhle samotnou.
(45) Eliška
,,To je v pořádku, rozumím Ti," pokývne Dunyi hlavou, ,,udělám vše pro to, abych vám pomohla. Moc dobře vím, jaké to je." když se Dunya obrátí na Lumi, jen se mile usměje.
(46) Haňule
Ezekiel: Váhavě přikývne, souhlasí s Derekem. "Máš pravdu. Také cítím něco... Zvláštního," na chvíli se odmlčí, "Začínám mít trochu obavy. Zda se neschyluje k něčemu většímu."
Vzápětí zaváhá, jestli měl tohle říkat, nerad by šířil strach nebo přidělával ostatním starosti. Potom ale usoudí, že tahle myšlenka už nejspíš napadla všechny. Nepochybuje o tom, že zrovna Derek už o tom přemýšlel.
(47) Sandstar
Lumi se podívá s jasnýma očima na Dunyu, ale pak ji oči potemní, odvrátí pohled a zavrtí hlavou.
(48) Eliška
Pampel ví, že je neslušné naslouchat cizím rozhovorům, ale tento nemohla přeslechnout. Koukne nejistě na Dunyu: ,,Děje se něco? Celkově, s vaší zemí?" optá se tiše, aby to slyšela jen ona, případně Lumi.
(49) Matt
Derek: *Opět poslouchá, co mu Zeke říká, a pak mu jako obvykle chvíli trvá, než se rozmluví.* Taky jsem o tom už přemýšlel. Nevypadá to pro nás dobře. Pro nikoho na Frystlandu. *Mluví už značně potišeji - Zjevně si je také vědom toho, že není úplně nejvhodnější mluvit o tom tak otevřeně.*
Dunya: Jestli to s tou pomocí myslíš vážně, budeme ti vděční. Zvlášť léčitele tu máme jen jednoho a mám strach, aby toho na něj nebylo moc. *Řekne a nenápadně při tom pokukuje po Zekem.* No, jak myslíš. *Prohodí smutně směrem k Lumi, když vidí její reakci. Potom už se opět věnuje Pampel.* No.. *Zdráhavě se rozhlédne kolem, jako kdyby to snad bylo tabu a také ztiší hlas.* Asi by se to tak dalo říci. Poslední dobou.. *Opět se zarazí.*
(50) Eliška
,,Jak jste na tom s magií?" optala se se zájmem Pampel, ,,celkově, po celé zemi."
(51) Haňule
Ezekiel: Zahledí se do ohně a chvíli přemýšlí nad Derekovými slovy. Skutečně se už na Frystlandu necítí bezpečně. Ale to není důvod šířit paniku, proto je vděčný za to, že druhý lišák znatelně ztlumil hlas.
"Je to znepokojující," řekne poněkud melancholicky polohlasem. Potom ale zvedne hlavu a otočí svůj pohled přímo k Derekovi. "Ale dokud máme z čeho žít, jsme na tom dobře," dodá už o trochu optimističtějším tónem.
(52) Matt
OSUD: Lovci přitáhnou ze spižírny vskutku povedený úlovek - mládě losa a pár bělokurů. Tak dobře se jim už dlouho nezadařilo, a proto sklidí u všech patřičný obdiv. Brzy na to napíchnou kus masa z losa na rožeň a začnou ho opékat, takže se odpočívárnou šíří výtečná vůně.
Dunya: Magie tu vždycky bylo dost a mnoho z nás nějakou ovládá; většinou se jedná o živly. *Začne, nadechne se a mluví dál.* Poslední dobou mám ale přeci jen dojem, že okolní magie slábne. Stejně jako celý ostrov. Slunce. *Vylíčí jí jedním dechem své obavy a ani vůně pečeného masa ji, jak se zdá, moc neuklidňuje.*
Derek: To jistě je. *Pokračuje dál polohlasem, i když u toho zní vcelku klidně a vyrovnaně.* Zatím máme z čeho žít. *Potvrdí mu, avšak tentokrát nezní zrovna dvakrát optimisticky.* Ale jak dlouho tahle drobná "přízeň" osudu potrvá?
(53) Eliška
,,Takže živly..." zamyslí se Pampel a odmlčí se.
(54) Haňule
Ezekiel: Tiše si povzdechne. "Kdo ví... Můžeme jen doufat."
(55) Matt
OSUD: Maso je po chvíli hotové a lovci ho začnou porcovat předmětem vzdáleně podobným sekáčku na maso.
Dunya: Ano. Copak, je něco v nepořádku? *Zeptá se se zájmem v očích.*
Derek: Ano, asi nám nic jiného nezbyde. Takhle krutou zimu však nepamatuji. *Otřepe se a snaží se přijít na lepší myšlenky při pohledo na losí maso.* Páni! Dunya říkala, že dnes byl lov úspěšný, ale že ulovili mládě losa, to jsem nečekal. *Oblízne se.*
(56) Haňule
Ezekiel: "To ano," souhlasí s Derekem. Poté také obrátí svou pozornost ke kořisti. Jeho vůně jej silně udeří do čenichu, okamžitě se mu začnou sbíhat sliny. Až teď si uvědomí, jaký měl vlastně hlad.
"Skvělé! Už se nemůžu dočkat."
Zamíří blíž k ohni a vyčkává na svou porci.
(57) Eliška
,,Ne, nic," zavrtěla hlavou Pampel a usmála se, ,,ale aspoň z toho mála, co jsi mi řekla, to vypadá, že je vaše magie podobná té naší. Ale těžko říct, v magii se tolik nevyznám. Naše královna by možná věděla. Až ustane válka a vše se v mém světě vyřeší, vrátím se domů a přivedu pomoc. Pomůžeme vám," zasvítily jí nadšeně oči.
(58) Sandstar
Lumi se hladově dívá na maso. Lituje, že nepomáhala s lovem. 'Budu této smečce někdy vůbec k něčemu?'
(59) Matt
OSUD: Po chvíli je všechno maso rozporcované, lovci ochotně dají Ezekielovi příděl pro něj i pro Dereka, a poté postupně donesou všem nějaký ten kousek.
Derek: Já také ne. Voní to báječně. *Usměje se blaženě a rozplývá se nad tou vůni, až mu hlady zakručí v břiše.*
Dunya: Ah tak. Jaké to vlastně je v té vaší Lun-esii? *Zeptá se a marně se snaží rovzpomenout na název země, ze které se Pampel teleportovala k nim.* A děkuji. Toho bychom si všichni moc cenili, ale stále tak nějak doufám, že tohle období je jen přechodné, přestože bohužel nejspíše bude opak pravdou. *Mluví opět trochu posmutněle, a tak ocení, když jí lovci stejně jako Pampel a Lumi přinesou kus masa a ona se do něj může s chutí zakousnout.*
(60) Eliška
,,Vypadá to skvěle, mockrát děkuji," poděkuje lovcům a pustí se do svého kousku.
(61) Sandstar
Lumi: Jakmile dostane svůj příděl, začne hladově žrát.
(62) Haňule
Ezekiel: Vezme si od lovců svůj i Derekův příděl, vrátí se za druhým lišákem, podá mu maso a poté se sám pustí do jídla. Je to vskutku lahodné. "Mm... Výborné," zamumlá s plnou tlamou.
(63) Matt
Dunya: *Také děkovně kývne na lovce, ukusuje si ze svého přídělu a čeká, jestli jí Pampel tedy poví něco o své zemi.*
Derek: Díky. Budeš mi takhle muset to maso přinášet častěji. *Pokusí se o vtip, ale moc mu to nevyjde, protože zní stále lehce monotónně, a tak se jen trochu trapně pousměje a rychle změní téma.* To vskutku je. Losí maso chutná báječně skoro vždy. *Praví a také ho začne spokojeně žrát.*
(64) Eliška
,,Darkesijský král a Lunarijská královna bojují o území. Už asi dvacet let je naše země terorizována. Vlci chodí po lese a zabíjejí všechny, kteří se jim dostanou pod tlapy. Jen tak, ze zábavy. Je nedostatek jídla. Zvířata umírají. Lidé odešli a zakládají vesnice, hodně daleko," promluvila po chvíli Pampel.
(65) Haňule
Ezekiel: Usměje se na Dereka a pokračuje v jídle, zanedlouho už má plné břicho a z jeho kusu masa nezbyde nic. Spokojeně zívne a protáhne se, potom si lehne na bok. "Takhle úspěšný lov bych si nechal líbit klidně každý den."
(66) Matt
Dunya: *Pozorně vyslechne vše, co jí Pampel řekne. Ani jí to nestojí velké úsilí věnovat jejímu vyprávění pozornost, jelikož ji to doopravdy moc zajímá.* To musí být hrozné. Chci říct - Tolik nenávisti. Je nějaký důvod, proč spolu ten král s královnou bojují? *Zeptá se a pokračuje.* My máme odjakživa problémy s liškami z východu, nynější Temnou smečkou. *Konstatuje zachmuřeně už jen při pouhé myšlence na ně a maso, které drží v tlapkách, znatelně ubývá.*
Derek: Promiň. Vtipy mi moc nejdou. *Omluví se stále trochu rozpačitě a snaží se vše zahnat chutí masa.* To já také. I častěji než jednou denně. *Podotkne labužnicky.*
(67) Haňule
Ezekiel: Pomyslí si, že mu Derek ve skutečnosti připadá celkem zábavný, ale raději si to nechá pro sebe. Není si jistý, jestli je to vhodné, třeba by jej tím přivedl více do rozpaků. "Hmm..," souhlasí, "Klidně víckrát denně. To by byl ráj." Olízne se a poté si začne jazykem čistit i přední tlapky od tuku z masa.
(68) Eliška
,,Měli vládnout společně, ale lidé chtěli krále svrhnout. Když mu potom zabili dívku, a skoro i dceru, zbláznil se a chtěl se pomstít," povzdychla si Pampel, ,,ale brzy se to všechno změní. Vyhrajeme. Do Lunarie se zase navrátí harmonie. Všichni budeme šťastní," spokojeně se pro sebe usmála, pak koukla na Dunyu: ,,A proč se smečky nespojí? Můžete lovit společně. V jednotě je síla."
(69) Matt
Derek: Přesně tak. Dvě mláďata losa každý a den a nějaký podivný neklid venku mě přestane zajímat. *Trochu se zazubí; samozřejmě mluví s nadsázkou. Maso už má dojedené, a proto se také začne čistit.*
Dunya: Proč ho proboha chtěli svrhnout a zabili jemu tak drahou osobu? Čím se provinil? *Vytřeští nevěřícně oči a nacpe si do tlamičky poslední kus masa.* To bych vám přála. Kdyby tak všude byl klid a mír, ale s Temnou smečkou to zkrátka nejde. Jsou jiní. Zlí, krutí. *Vztekem se jí naježí chlupy, ale pak se opět uklidní a zatváří se spíše zklesle.* Co kdybychom se šly vykoupat a umýt do jezírka? *Navrhne nadšeně po chvilce přemýšlení.* Myslím, že jsem tu ráno jedno viděla.
(70) Haňule
Ezekiel: Přikývne. "Svatá pravda, to by jeden snadno zapomněl na jakékoli starosti," usměje se, přetočí se na záda a zavrtí se, aby se zády podrbal o podestýlku. Potom se převalí zpátky a rozhlédne se po ostatních liškách, které dojídají své porce.
Cítí se celkem uvolněně, je teď ve výrazně lepší náladě, než byl před jídlem.
(71) Eliška
Pampel: ,,To je dobrý nápad," dojí i ona a mile se usměje, rozhlédne se po jeskyni.
(72) Matt
Dunya: *Pousměje se a čeká až do chvíle, kdy Pampel dojí svůj příděl.* Půjdeme tedy? *Zvedne se a pomalu se rozejde pryč z odpočívárny. Náhle se však otočí a promluví.* Lumi, nechceš jí také? *Zeptá se a z hlasu jí jako obvykle, když s ní mluví, zaznívá lítost a soucit.*
Derek: *Pouze souhlasně kývne a posléze mlčí o něco déle, než by snad bylo vhodné. Také se rozhlíží po ostatních a když náhodou uslyší, o čem mluví Dunya s Pampel, konečně se obrátí zas zpět na Zekeho.* Nepůjdeme se taky trochu smočit? Prý tam je kupodivu vcelku teplá voda. *Navrhne.*
(73) Haňule
Ezekiel: Přikývne. "Skvělý nápad, to by stálo za to zkusit."
(74) Sandstar
Lumi přikývne, vstane a jde za nimi. Ať chce, nebo ne, musí se trochu začlenit
(75) Eliška
Pampel následuje Dunyu, je jako malý ocásek.
(76) Matt
Dunya: *Vypadá spokojeně s tím, že nakonec půjde s ní a Pampel i Lumi, a tak se znovu vydá směrem k jezírku.* No, musím říct, že to tu je rozhodně pohodlnější a teplejší než ve starých norách. I kdyby se vše napravilo, bylo by hezké zůstat tu. *Prohodí cestou.*
Derek: *Je vidět, že ho Zekeho zaujetí pro jeho nápad potěšilo, a proto se pomalu zařadí za Pampel, Dunyu a Lumi.* Připojíme se k vám, nevadí? *Zeptá se svým obvyklým bezemočním tónem.*
(77) Haňule
Ezekiel: Vstane a vydá se spolu s Derekem za Pampel, Dunyou a Lumi. Při prvním kroku jej zabolí v levé zadní tlapce, trochu zakolísá, ale hned se mu podaří najít rovnováhu. Poté se zařadí za ostatní lišky.
(78) Eliška
Pampel mlčí, je vidět, že je nadšená a velmi fascinovaná. Spokojeně pohupuje ocáskem, kráčí za Dunyí a poslouchá každé její slovo.
(79) Matt
OSUD: Konečně došli až k jeskynnímu jezírku. Jeho hladina se zdála být tak čistá a průzračná.. V momentě, kdy popošli blíže, si však nešlo nevšimnout, že v něm mírumilovně plave několik tvorů, které dosud neměli možnost spatřit - macaráti.
Dunya: *Dojde až k jezírku a užuž do něj leze, když v tom si všimne macarátů a zastaví se.* Co to je? Není to nebezpečné? *Zděsí se nejprve a zvažuje všechny možnosti.*
Derek: *Slyší sestru a to ho přirozeně přiměje k tomu, aby se šel také podívat.* Nevím. Mně připadají hezcí. Nemyslím si, že by nám snad mohli ublížit. *Usuzuje dle jejich vzezření.* Ale jeden nikdy neví.. *Dodá.*
(80) Sandstar
Lumi: "To, co jako nebezpečné nevypadá, většinou nebezpečné je."
(81) Haňule
Ezekiel: Přistoupí za nimi blíže k jezírku a nakoukne dovnitř, aby si také prohlédl ty tvory. "Mohli bychom tam nejprve zkusit něco hodit, abychom zjistili, jak zareagují," navrhne.
(82) Eliška
Pampel se trochu znepokojeně otřepe. Nic takového nikdy neviděla. Mlčí a sleduje je, neodváží se něco říct nebo udělat.
(83) Matt
Dunya: "Také si myslím, že jsou mé obavy vcelku oprávněné," otočí se s kývnutím na Lumi a dál na ně trochu vystrašeně zírá. Po chvíli se však přeci jen vzpamatuje, na Zekeho návrh kývne a hodí do jezírka menší kámen.
OSUD: Macaráti poplašeně začnou plavat sem a tam, až se nakonec stáhnou do své podvodní skrýše a není po nich ani vidu ani slechu.
Derek: "Nevypadají zrovna agresivně," podotkne znovu a pozoruje, jak nebozí tvorové rychle odplouvají pryč. "No, tak či tak se zdá, že je náš problém vyřešený alespoň do doby, než se znovu odváží ven," utrousí to, co už beztak všem ostatním muselo dojít a opět se o chlup přiblíží opatrně k vodě.
(84) Haňule
Ezekiel: Obezřetným pohledem sleduje marcáty, kteří se stáhlki do své skrýše. Přikývne. "Vypadá to, že se nás bojí víc, než my jich." Přistoupí blíže k vodě a opatrně se přední packou dotkne hladiny. Kapalina jej příjemně zahřeje na polštářcích tlapky. "Je opravdu teplá."
(85) Eliška
Pampel se zvědavě přichomítne k Ezekielovi a začichá u vody, potom po něm zopakuje pohyb a také tam strčí packu. ,,Zvláštní. Jak to, že je teplá?"
(86) Sandstar
Lumi tam rovněž strčí tlapku. Teplo ji uvolní a uklidní.
(87) Matt
OSUD: Po chvíli se macaráti opět odváží vyplavat, avšak skutečně to nevypadá, že by jim chtěli ublížit. Jen dál poklidně proplouvají po celé šíři jezírka a hledí si svého.
Dunya: Zpočátku na podivné tvory stejně jako před chvílí nepohlíží s přílišnou důvěrou, ale nakonec přece jen pomalu následuje příkladu ostatních a strčí do jezírka alespoň tlapky. "Je opravdu příjemně teploučká," potvrdí. "Také nevím, čím to je, avšak v horách nad touto jeskyní jsou gejzíry. Možná to s tím nějak souvisí," zapřemýšlí se.
Derek: Na rozdíl od ostatních vleze do vody celý a blaženě přivře oči. "Konečně! Z toho počasí venku jsem celý zmrzlý."

Další části: 2 - 3 - 4 - 5 - 6
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama