Textovka Frystland - Záznam hry (5.)

17. srpna 2016 v 16:02 | Matt |  Textovky

A máme tu pátý záznam hry. :--) Můj blog je postih a naschvál mi ztěžuje práci. -.- Odmítá mi zobrazovat aktualizace článků, takže budu muset všechny záznamy vymazat a znovu je zveřejnit tak, aby ten první byl poslední, protože tam potřebuju dát odkazy na ty ostatní, což logicky nepůjde, když ještě články s nimi nebudou zveřejněný a ten první potom nebude možný aktualizovat, lel.


(376) Sandstar
Veri se zasměje. "Samozřejmě!"
(377) Haňule
Ezekiel: Stojí vedle Dereka a ve tváři má nečitelný výraz. Snaží se nedat najevo svou nervozitu, aby v Temných nevyvolal pocit, že mají navrch. Když jim lišák z druhé smečky oznámí, že mají hodit do propasti listy ze Stromu věčnosti, pojme podezření, zda nezamýšlí nějakou nepravost. Ale na druhou stranu, přece nemohou říct, že to prostě neudělají. Nedodržet tradici symbolizující mír by značilo otevřené nepřátelství, dalo by se to vyložit i jako vyhlášení války. A dnes přišli vyjednávat, ne válčit. "Myslím, že bychom to měli udělat," řekne tiše, tak aby ho slyšeli jen členové jeho smečky.
(378) Haňule
Nik: Propaluje protější smečku intenzivním pohledem, a když Torwah oznámí, že mají hodit listy ze Stromu věčnosti do propasti, velmi důrazně přikývne.
(379) Matt
Fryxë: A jelikož Torwah řekl, že jejich klan bude vhazovat lístky první, zvedne se a ladně dokluše až ke Stromu věčnosti, kde si jeden utrhne. "Obsahují zelené barvivo. Není to úžasné?" zahuhlá s lístkem v puse a malinko u toho slintá. "Pojďme házet," zaraduje se horlivě a vyzývavě se zahledí na všechny z Temné smečky.
Dunya: Když Torwah všem oznámí, že by měli dodržovat tradici, trochu při pohledu na výklenek zaváhá. "Jsem stejného názoru," zašeptá váhavě v odpověď Zekemu a nahlas promluví: "Tradice by jistě měly být ctěny. Učiníme tedy tak." Jednotlivá slova ze sebe doslova souká, jelikož se jí na tento návrh nechce moc přistupovat, ale co se dá dělat.
(380) Haňule
Nik: Následuje svého bratra, několika skoky se přemístí ke Stromu věčnosti a poté pohlédne na listí. Přikrčí se, jako kdyby lovil a zadívá se na jeden list vysoko na větvi. Poté se vymrští a provede výpad, při kterém uchopí list do zubů a prdce jej utrhne ze stromu. Když dopadne na zem, spokojeně se usměje, jako kdyby právě ulovil nějakou úžasnou kořist.
(381) Eliška
Pampel zaujatě sleduje Nika, ze všech lišek ji bez pochyby fascinoval nejvíce. Mlčela a čekala na reakci ostatních, přeci jen ani nebyla součástí smečky a byla zde kvůli Lumi a Deri. Otočila se na ně a pečlivě je zkontrolovala, jestli jsou v pořádku.
(382) Yasemin
Derihae: Celkom ju prekvapilo, že zrovna Temný majú takú peknú tradíciu. Možno sa v nich splietla a nie sú to takí zlí barbari ako si myslela. No napriek vlastným chlácholivým myšlienkam nevedela, čo si počať. Nechcela ísť k okraju, pretože také trdlo ako ona sa mohlo ľahko sterigať dole a zlomiť si väz. A zavše sa jej zle dýchalo. Tikala preto pohľadom z jednej svorky na druhú a pristúpila bližšie k Pampel a Lumi.
(383) Matt
Torwah: Otočí se, s úsměvem na tváři pozoruje Fryxëho s Nikem a zvedne se, načež projde okolo kamenného kruhu s ornamenty až ke stromu, kde si se vší vážností též utrhne jeden lístek. Pak už jen zamíří k výklenku a zavolá na ostatní ze smečky trochu netrpělivě: "Pojďte! Nenecháme přeci naše nové přátele čekat."
Derek: S ne zrovna veselým výrazem pozoruje Temné, jak se postupně hrnou k výklenku. Ještě stále se cítí trochu trapně a nesvůj po své předchozí mluvě, avšak logicky zatím ještě uvažuje a snaží se učinit opatrnosti za dost.
(384) Sandstar
Veri utrhla nejbližší list ze stromu. Varis byl hned za ní, už s listem v tlamě. Zamíří k výklenku.
(385) Eliška
Ač je Pampel neznala, zmocnil se jí strach. Snad se jim nic nestane. Výklenek se mohl kdykoliv utrhnout.
(386) Haňule
Odcupitá k výklenku nad propastí, hodí do ní list a poté nadšeně sleduje, jak se snáší k zemi.
(387) Sandstar
Veri také hodí list do propasti. Představuje si, jak tam padají její nepřátelé.
(388) Matt
Torwah: Stoupne si až ke kraji výklenku a hodí zelený list dolů do propasti se slovy: "Toto je důkaz našich dobrých úmyslů. Přicházíme v míru; jsme vaši přátelé." Hned na to se otočí, dojde k Mračným a s pousmátím praví: "Nyní jste na řadě vy, naši drazí spojenci." Mluví velmi uhlazeně, ale to mu na důvěryhodnosti příliš nepřidává.
Fryxë: Mrskne do propasti rázně svůj list a sleduje ho. "Konec fotosyntézy," zaúpí trochu zklamaně a popotáhne, načež se posmutněle vydá zpět k druhé smečce. Když prochází okolo Pampel, na moment se zastaví, zakření se a prohodí: "Myslím, že liškám po pádu do propasti hezky křupne páteř. Uvidíme, kolik je na tom pravdy a kdo z vás je nejvíce křupavý." Hýkavě se zařehní a vypadá to, že si vůbec není vědom toho, co zrovna vypust z úst.
(389) Sandstar
Varis vykulí oči a zježí se mu srst. Zdá se mu to, nebo ten idiot vše vyžvanil?
(390) Eliška
Pampel skoro nadskočí, mrští po něm vražedný pohled: ,,Cože?!" zavrčí hlasitě.
(391) Sandstar
"Ignoruj ho. Ten hlupák neví, co mluví," mrskne ocasem Veri.
(392) Matt
Fryxë: Vypadá to, že až teď mu došlo, co provedl, a proto se rychle pokouší zamluvit to: "Ale co to povídám. Měl jsem na mysli kameny. Křupavé kameny. A žádné lišky," vypotí ze sebe kupu nesmyslů a nevinně se usměje. U toho nervózně rýpá packou do sněhu a snaží se nekoukat Pampel do očí.
(393) Sandstar
Veri ho má chuť roztrhat na milion kousíčků, a pak ho předhodit mrchožroutům. 'Takový idiot!'
(394) Eliška
Pampel na něj znovu zavrčí, samozřejmě je jí jasné, že lže. Otočí se na Dereka pohledem měli-bychom-jít-domů-face.
(395) Yasemin
Derihae: Vypleští oči. Srdce jej začína zbesilo byť strachom, ale snaží sa to na sebe neukázať. Zježí sa jej srsť. Pevne sa oprie labkami do tvrdej vrstvy snehu a uši pritlačí k hlave. Pokrčí nos a nasucho polkne. Je jej jasné, že dospelým Temným by stačilo máchnuť labou a nespamätala by sa z toho.
(396) Matt
Dunya: Překvapeně vykulí na Fryxëho poznámku oči, protože ji také dost dobře slyšela. Obrátí se proto nechápavě a rozhněvaně zároveň na Veri: "Jak tohle můžeme ignorovat? Co to mělo vůbec znamenat? Chtěli jste nás snad shodit do propasti?" podrobí ji křížové palbě otázkami a zdá se tím být velmi otřesena. "Vážně nevím, jestli... Ne - Jsem si jistá, že vám teď již nemůžeme důvěřovat," zahledí se na ně pevně.
Torwah: Věnuje Fryxëmu naštvaný pohled a byl by mu začal nadávat, kdyby nepromluvila Pampel s Dunyou. "Ale to je jedno velké nedorozumění. Musíte chudáčkovi odpustit. V hlavě to nemá úplně v pořádku, a tudíž neví, co mluví," zasměje se nepřesvědčivě a pohledem vybízí ostatní ze smečky, aby mu z téhle šlamastyky pomohli.
(397) Sandstar
Veri: "Víte..." povzdechne si. "Matka ho porodila předčasně a sama nebyla zrovna nejinteligentnější. Ale za to liška nemůže, že? Prostě si nevybere, jak se narodí. Jestli jako talentovaná, hloupá, či slepá. A zrovna Fryxë je ten, který to nemá v hlavě v pořádku." Sama si ani neuvědomuje, co to vlastně kydá za blbosti.
(398) Haňule
Ezekiel: Probodne cizího lišáka pronikavým pohledem, sice jeho poznámku neslyšel, ale z rozhovoru už docela spolehlivě vyrozuměl, o co přibližně jde. Dorozumění, nedorozumění... Usoudí, že by bylo nejlepší zahájit strategický ústup, protože po tomhle si nemůžou být jisti ničím. "Myslím, že by bylo lepší jít vyjednávat někam jinam... Pokud vůbec," významně pohlédne na lišky ze své smečky.
(399) Sandstar
Lumi má strach. 'Opravdu je toto jen čisté nedorozumění, nebo mají Temní fakt něco připraveného?' Každopádně souhlasí s Ezekielem. Zůstat tady by mohlo znamenat smrt. Nechutnou smrt. Zachvěje se.
(400) Haňule
Nik: Vytřeští oči na Fryxëho a rozzuřeně na něj sykne. Potom zuřivě přikyvuje, když se Torwah a Veri snaží situaci urovnat. "Navíc, když byl malý, měl ošklivou nehodu," doplní Veri. "Rozrazil si hlavu o kámen. Všude byla krev. Úplně všude. Bylo to docela vtipné...," řekne zasněně a zahledí se kamsi do prázdna. Poté se pokusí přátelsky usmát, ale působí spíš trochu maniakálně.
(401) Sandstar
"Byl zázrak, že vůbec přežil bez horších následku," povzdechne si Veri. 'Sakra, tohle si už asi nevyžehlíme,' pomyslí si rozzuřeně. 'Proč musíme mít u sebe tak stupidní kouli chlupů?'
(402) Matt
Fryxë: Ošije se a poslouchá, jak se ostatní snaží zamluvit jeho osudovou chybu. "Ale vážně. I kameny mají páteř," pokračuje dál v neúspěšném balamucení Pampel, avšak jakmile uslyší, o čem mluví Nik s Veri, nemůže se ubránit údivu. "Já že si rozrazil hlavu? A tekla mi z ní krev? Na to se vůbec nepamatuji a dokonce mám dojem, že si vymýšlíte," konstatuje a vyjeví všem velkolepé odhalení, načež mu nejspíš opět vše dojde a snaží se to marně napravit: "Vlastně už si vzpomínám. To jsem byl ještě nezletilý delikvent," zakření se a nakloní přihlouple hlavu na stranu.
Torwah: Nejprve se ze všech sil snaží ovládat, avšak jak postupuje čas a jejich výmluvy se zdají být bez efektu, už se téměř neudrží. Poslední kapkou je však Zekeho návrh, aby šli vyjednávat jinam, anebo vůbec. "Už mám té vaší sluníčkové smečky a přihlouplé cti tak akorát dost," promluví nenávistně a měří si ho pohledem. "Když se nenecháte zlikvidovat nezištně a odmítáte krátké umírání, krev poteče proudem," zasyčí klepajíc se vzteky a vrhne se na nebohého léčitele Mračných.
(403) Haňule
Ezekiel: Zděšeně vyjekne, když po něm skočí Temný lišák a pokusí se uskočit, ale chromá zadní noha mu v tom zabrání. Dopadne bokem na zem a pokusí se bránit předníma tlapkama.
(404) Sandstar
Veri zúží oči. Vypadá to, že se bez boje nevrátí. Domnívá se, že Torwah zvládne Mračného léčitele levou zadní.
(405) Sandstar
Veri naježí srst a letmo si prohlédne lišky. Zuřivě zaútočí na Dunyu, povalí ji na zem a kousne ji. Varis by chtěl zaútočit na dospívající lišky, ale ty jsou pod ochranou Pampel. Vrhne se tedy na Dereka.
(406) Haňule
Nik: S nadšením sleduje, jak se strhne boj. Vyskočí a s veselým výkřikem se vrhne na lišku s amuletem na krku.
(407) Matt
Dunya: Všechny ty výmluvy a kličky, které na ně Temní zkouší jen proto, aby se nemuseli doznat ke svému ohavnému plánu, na ni mají opačný účinek a vypadá spíše znechuceně. "Na tohle už vám nikdo z nás neskočí. Vidím, že jsme se oprávněně obávali nejhoršího," prohlásí rozladěně a obrátí se na Zekeho: "Ano. Také bych odtud nejraději odešla," potvrdí a než se stačí nadát, Torwah mu skočí po krku. Na ni už se však řítí Veri, povalí ji a kousne. "Tak tohle si vypiješ," zaúpí pomstychtivě, drápne ji vší silou do obličeje a druhou tlapou se snaží dostat ji ze sebe.
Derek: V nastálém zmatku se chystá pomoct Zekemu nebo alespoň své sestře, jenže než se stačí pohnout byť jen o píď, řítí se na něj Varis. Zaujme tedy bojovou pozici, soustředěně se zahledí před sebe a vytvoří tak roj ohnivých koulí, které proti němu pošle.
Torwah: Zběsile se snaží zasáhnout Ezekiela a oči mu planou hněvem. "Jak se opovažuješ navrhnout takovou nestoudnou věc, ty bídný červe?" zařve a konečně ho zasáhne do boku. Už jen to mu viditelné dodá na sebejistotě a pokračuje ve svém zběsilém počínání.
Fryxë: V momentě, kdy si všimne, že se jeho bratr vrhnul na Pampel, hledá protivníka. Jelikož jsou však všichni zabraní, pomalu a hlavně nenápadně obejde zaměstnanou paní na hlídání a s ďábelským úsměvem míří k Derihae a Lumi: "Křupne lebka, křupne kost, krví zalijeme most," zanotuje právě vymyšlenou písničku a strašidelně zakoulí očima.
(408) Haňule
Ezekiel: Bolestivě sykne, když jej Torwah zasáhne do boku. Poté ale sebere veškerou svou sílu a podaří se mu vyhrabat se zpět na nohy a co nejrychleji se vzdálit z Torovy bezprostřední blízkosti, aby na něj tak snadno nedosáhl. Využije získaného času, přikrčí se do bojové pozice, co nejsilněji se odrazí, s vyceněnýma zubama se vrhne po svém protivníkovi a pokouší se jej kousnout.
(409) Sandstar
Varis se zděšeně naježí, zneviditelní se a snaží se uniknout koulím. Poté se snaží být co nejtišší. Vrhne se na Dereka zezadu. Lumi je celá vyděšená, ale nechce to dát najevo. Vycení zuby. Veri zajíkne bolestí. "Jestli po tom budu mít druhou jizvu, budeš mrtvá." Pokusí se jí zakousnout do krku.
(410) Yasemin
Derihae: Nechápe ako sa to všetko zomlelo, ale do žíl sa jej pomaly vlieva adrenalín a vypudzuje strach. Zastrihá ušami, pevne sa postaví a prikrčená s napjatými svalmi zavrčí až jej vyprskne na sneh slina. Postaví sa tesne po boku Lumi. Teraz sú v tom spolu.
(411) Matt
Dunya: "Tak vy nás chcete zabít a já budu mrtvá jen proto, že jsem ti udělala jizvu na obličejíku? Nebuď bláhová," ohradí se naštvaně, a když vidí, že se jí chce Veri zakousnout do krku, pokusí se ji znovu zablokovat úderem tlapou. Nestrefí se však, a tak se do ní Veri zahryzne a ona vyjekne. "To si nenechám líbit," zachrčí a ze země vyrostou šlahouny, jež se léčitelce omotají okolo krku a začnou se kolem něj stahovat.
Torwah: Absolutně nečeká, že se Ezekiel pokusí utéci mu, a proto na něj zpočátku pouze zírá a volá: "Vrať se, zblabělče! Bojuj!" Rozeběhne se za ním, avšak když vidí, že se lišák vymrštil a chce ho kousnout, trochu neohrabaně se vyhne a zuby se mu tedy do kůže zaryjí, zanechají šrám, ale útočník samotný se nemůže nijak udržet, takže se svalí na zem a nyní leží poblíž propasti. "Výborně. První smrt," zasměje se chladně a blíží se k němu.
(412) Matt
Derek: Takový podraz nečeká, spadne na zem a snaží se rychle vytvořit další ohnivé koule.
Fryxë: "To se podívejme! Tak oběd se bude vzpírat," zahihňá se bezcitně a za pomoci telekineze zvedne nedaleko ležící šutrák. "Ne, že by vám to snad mohlo pomoci. Za chvilinku z vás bude liščí kaše," zajíká se tentokráte nadšením a kámen po nich mrští.
(413) Haňule
Ezekiel: Bolestivě dopadne na zem nebezpečně poblíž propasti a málem si vyrazí dech. Torwah se k němu přibližuje, očividně se chystá k útoku. Nebo jej chce shodit do propasti. Tak jako tak v tom Zeke spatří svou šanci. Ovšem musí vyčkat. Předstírá, že je zraněný a bolestí se nemůže pořádně hýbat.
(414) Sandstar
Lumi zamrká a polkne. Pokusí se rychle uniknout od letícího šutru. Veri se lekne, začne panikařit. Pokusí se šlahouny spálit pomocí ohnivé magie. Nečekala, že bude soupeř tak silný. Varis se pokouší se koulím vyhýbat, stále je ale neviditelný, takže mu to jde o něco lépe. Však nebude trvat dlouho a unaví se.
(415) Yasemin
Derihae: Vyštekne a rýchlo sa odkutáľa nabok aby ju tak kameň netrafil. Zaprie sa packami do zeme aby sa pozviechala. V hlave si premieta všetky možnosti. Na to aby sa mohla na toho šialeného lišiaka vrhnúť je veľmi ďaleko a uvedomuje si, že aj tak je priveľmi prťavá.
(416) Sandstar
Lumi je na rozdíl od Derihae šílenému lišákovi blíže. Zděsí se. Co teď? Zabije ji? Má utéct?
(417) Matt
OSUD: Okolo kamenného kruhu se strhne lítá bitva. Brzy se do něj zapojí i ostatní z obou delegací, kteří doteď nebojovali. Bojištěm se rozléhá křik, sténání a krev je doslova všude.
Torwah: Se samolibým úsměvem kráčí ke své oběti, avšak zprvu se nezastaví úplně u propasti. "A tak to končívá. Všichni jednou zemřeme. Ty však ke své smůle chcípneš dřív než ostatní. Užij si vykrvácení," ušklíbne se zle, popojde tentokrát až k okraji a rozmáchne se s plánem zasáhnout jeho krční tepnu.
Fryxë: Při prvním pokusu se bohužel nestrefí ani do jedné z dospívajících a to jeho výrazu moc neprospěje. Teď už se tváří jako hotový psychopat, není schopen přestat se smát a do toho v slintavém záchvatu promlouvá: "Neutíkejte! Vyzkoušíme si, které z vás dřív křupne páteř! Kdo vyhraje, dostane ocenění in memoriam!" Tentokráte společně s prvním balvanem zvedne ze země ještě další o chlup menší a oba je pošle proti nim.
(418) Haňule
Ezekiel: Než se jej však Torwah stihne byť jen dotknout, zneviditelní se a prudce vyskočí. Doufá, že tím bude lišák dostatečně zmatený na to, aby jej mohl přemoci.
(419) Matt
Derek: Zmateně rozesílá ohnivé koule okolo sebe, aby se k němu Varis nedostal, avšak i on začíná být kvůli nepřetržitému používání magie značně unavený a zrychleně dýchá.
Dunya: Pozoruje, jak šlahouny okolo Vertina krku doutnají a postupně se rozpadají v prach. "Máš velké štěstí, že ses celá nespálila na troud," podotkne a znovu se na ni vrhne, přičemž se jí zakousne do ucha.
(420) Sandstar
Varis se rozhodne, že se rozeběhne dále od Dereka. Mezitím, co on vrhá ohnivé koule, odpočívá. Všimne si však, že Veri potřebuje pomoct, a tak se rozeběhne a srazí Dunyu. Veri vstane a vydýchá se. Po chvíli použije svou ohnivou magii proti soupeřce. Lumi se opět pokusí uniknout
(421) Yasemin
Derihae zavrčí, tak najrýchlejšie pouskočí. Zaryje labky do snehu a sústredí sa. Adrenalín ju nabíja zvláštnym druhom odhodlania ale do úzadia sa opäť vkráda strach. Započúva sa do vetra ako keď niekedy trénovala. Všetky svaly sa jej napnú, vycerí zuby. V mysli si predstavuje ako sa vietor skrúca v kruhu a pred ňou sa vytvorí malý vzdušný vír, ktorý sa vtesná medzi dva kamene. Chvíľku sa tam točia a Deri sa snaží využiť zotrvačnosť. Veterný prúd sa rozplynie a kamene vyrazia smerom k protivníkovi. Je celá vyčerpaní a piští jej v ušiach.
(422) Eliška
Pampel by se bývala instinktivně vyhla Nikovi, ale ví, že by tak měl na dosah dvě dospívající lišky, jež byly pod její ochranou. Vymrští se do vzduchu a stejně tak zaútočí na Nika, v pokusu se mu zakousnout do krku. Cítila, jak celé její tělo ovládlo adrenalin, a krev v ní pěnila vztekem. Copak se nikdy nedostane do světa, kde nebude muset bojovat. Byla neuvěřitelně naštvaná a rozzuřená, a tak se zbavila všech zábran. Byla teď jako učiněný hurikán.
(423) Haňule
Nik: Když spatří, že se Pampel rozhodla mu útok vrátit a jít mu po krku, natáhne před sebe přední tlapky, aby si chránil hrdlo, přičemž se jimi o ni zapře a přeletí přes její záda, přičemž udělá přemet a nakonec dopadne na všechny čtyři. Prudce se otočí a vycení zuby, chystá se na Pampel znovu zaútočit.
(424) Eliška
Pampel se pohotově otočí a zaujme stejný postoj. Jenže teď je oddělená od liščat. Zavrčí a přikrčí se zadními tlapami, připravená na něj zase skočit. ,,Vybral sis nesprávného nepřítele," zavrčí nenávistně.
(425) Matt
Torwah: Když se Ezekiel zneviditelní, zmateně se rozhlíží okolo sebe a máchá tlapou do prázdna ve snaze zasáhnout ho. "Zbabělče! Takhle mě podrazit!" zavřeští rozhořčeně, ale nečeká, že se na něj léčitel vrhne. Zmateně ustupí o krok dozadu, ale jeho zadní tlapy se nedotknou země a ty přední se mu podsmeknou, takže upadne a snaží se udržet.
Fryxë: Úsměv mu zmizí ze tváře ve chvíli, kdy Derihae také použije svou magiia větší z kamenů se obrátí proti němu. Strachem se mu podlomí nohy, ale poměrně brzy se vzpamatuje a peláší pryč, takže ho balvan sice mine, avšak Derihae s Lumi mají čas utéci, pokud se vzpamatují. "Moje páteř křupat nebude," zaprotestuje uraženě a pomalu se rozeběhne zpátky k nim.
(426) Haňule
Nik: Nakloní hlavu ke straně a jeho tvář se roztáhne v maniakálním úsměvu. "Skutečně? Třeba to bude tím větší zábava," zatetelí se nadšeně. Škubne hlavou a tiše se zachichotá. V tu chvíli se kolem nich objeví ohnivý kruh.
(427) Matt
Dunya: Když do ní Varis vrazí, spadne na zem a zadýchaně se z ní sbírá. Vertině kouli se u toho jen tak tak vyhne a dál se pokouší vstát.
Derek: Naštěstí si všimne, že Dunyu cosi povalilo k zemi a potřebuje jeho pomoc. Rychle vytvoří další ohnivou kouli a pošle ji na Vertu, aby se musela vyhnout a sestra měla tím pádem mezitím šanci vzpamatovat se.
(428) Sandstar
Veri se ladně kouli vyhne. Varis mezitím využije situace a zaútočí zezadu na Dereka. Nehodlá se ho pustit. Lumi se strachy třese. Všimne si, jak Derihae použila svou větrnou magii. Má také použít svou? Nebo je až příliš nevhodná, či s ní stále ještě vůbec neumí?
(429) Eliška
Pampel znejistí. Tak tohle je dost nefér. Všichni tu ovládají elementy, jen ona žádný nemá. Možná by mohla něco zkusit s amuletem, ale stále neví jak. ,,Tohle je dost neférové," přimhouří otráveně oči.
(430) Haňule
Ezekiel: Spatří, že se Torwah snaží vyškrábat na skalní výklenek. Je jasné, že pokud dovolí, aby se mu to povedlo, budou z toho pak jen problémy... Jeho tělo zareaguje dřív, než se v jeho mysli stihnou vynořit jakékoli výčitky a morální zábrany. Skočí k cizímu lišákovi a předníma tlapkama se mu opře o ramena, až jej stlačí z výklenku nad propastí.
(00) Eliška
(vííííííííííííííííííííííííííí)
(00) Sandstar
(Nooooooo)
(00) Eliška
(,,AŤ. ŽIJE. KRÁL," zasmál se Scar a shodil Mufasu z útesu.)

(00) Sandstar
(Jsem jedinej, který to nikdy neviděl?)

(431) Haňule
Nik: Popojde blíž a nakloní hlavu na druhou stranu. Sladce se usměje. "Nechceš to ale aspoň zkusit?"
(432) Eliška
,,Pfft. Zrovna ty jsi mi přišel tak fajn. Zase budu muset zabít někoho zajímavého," zavrčela na něj podrážděně.
(433) Haňule
Nik: "M-hm," zatváří se zamyšleně a na chvíli nepřítomně hledí kamsi do vzduchu za Pampelina záda, "Zabít? Když myslíš," odpoví nezaujatě. Potom zaostří svýma nepřirozeně vykulenýma očima na liščinu tvář. "Ale ne dřív, než ti ukousnu nohu. Zadní nohu," znovu se doširoka usměje.
(434) Matt
Torwah: Vyděšeně hledí na Zekeho a je mu jasné, že jeho život skončil. Není schopen odporu, a tak ztratí pevnou půdu pod tlapami úplně a padá do propasti. "Shořte všichni v pekle!" stačí ještě přiškrceně vykřiknout před tím, než zmizí ve tmě.
Fryxë: Už se k mladým opět s úsměvem od ucha k uchu řítí. "Stejně vás dostanu," zavřeští.
Dunya: Konečně se zvedne a znovu se vrhne na Vertu.
Derek: Opět útok zezadu nečeká, a tak se Varisovi naskýtá skvělá příležitost.
(435) Eliška
,,Pochybuju, že se ti to podaří. V podstatě je to fyzicky nemožné. Musel bys vynaložit hodně síly a odhalit své zranitelné místo. Taky by ti to nějakou dobu trvalo. Do té doby bych ti prokousla krční tepnu a sledovala, jak z tebe pomalu vyprchává všechen život, přímo do mé tlamy," oplatila mu milý úsměv Pampel.
(436) Haňule
Nik: Protočí oči. "Jsi jak můj bratr," řekne, postoupí kousek stranou a škubne hlavou. "Akorát, že on je o něco odpornější. Proto bych jemu nohu neukousl," prohlásí. Chvilku propaluje Pampel pronikavým pohledem, když náhle vyskočí a znovu se na ni vrhne.
(437) Sandstar
Varis zuřivě hryzá Dereka, dává všechnu sílu proto, aby ho zabil. Krev mu hučí v uších, ale strach necítil. 'Zemři, prašivče mračnej!'
(438) Eliška
,,Budu to brát jako pochvalu," zavrčí mu. Čekala útok, dávala si dobrý pozor, aby se jí nedostal na záda. Místo toho mu šla znovu po krku a po břiše.
(439) Sandstar
Lumi je strachy bez sebe. Pokusí se bez přemýšlení použít vodní magii. Pocáká nepřítele vroucí vodou.
(00) Eliška
(Aspoň se konečně vykoupou)
(440) Haňule
Nik: Tentokrát se nesnaží vyhnout Pampeliným zubům, jen se v letu otočí, aby do ní narazil bokem. Vší silou se na ni svalí, přičemž zhasne kruh z plamenů okolo nich, místo toho si vytvoří vrstvu ohně, která chrání celý povrch jeho těla.
(441) Eliška
Tohle Pampel nečekala, vyděšeně vykřikla a odskočila od něj. Oheň jí sežehl chlupy na boku a trochu popálil kůži. Odcouvala, až kam nejvíc mohla, a v mezičase se snažila schladit si popáleniny ve sněhu. Celou dobu si byla jistá, že má navrh, ale teď byla k smrti vyděšená.
(442) Matt
Derek: Rozmáchne se zuřivě tlapou do místa, kde by měl být Varis a bolestivě sykne. Nehodlá se jen tak vzdát.
(443) Yasemin
Derihae: Usmeje sa, pretože sa Lumi tento ťah podaril. Je unavená, ale ešte sa sústredí aby mohla toho šialenca ešte viac rozptýliť. Prudko vydýchne a z nosa jej vyfúkne para. V rovnakom okamžiku začne jej vietor lomcvať so snehovým závejom pred Fryxëm a metať mu vločky do očí, nosa a uší veľkou silou.
(444) Matt
Fryxë: Když na něj vychrstne vařící voda, bolestí vykřikne a začne zmateně pobíhat kolem dokola, protože díky zásahu Derihae notnou chvíli ani nevidí. Po chvilce ho však vločky přestanou otravovat a on se zdá být rozběsněnější, než kdy dřív. Tentokrát zvedne několik menších kamenů v okolí a pošle je všechny proti nim.
(445) Sandstar
Jeden z menších kamenů zasáhne Lumi do přední nohy. Zaúpí bolestí
(446) Haňule
Nik: Tiše se zasměje a sleduje, jak se od něj Pampel vzdálila. Zhasne svůj oheň. Znovu škubne hlavou a s úsměvem na ni hledí. "Myslela sis, že na to nemám? Kdysi jsem je zabil všechny," řekne a pozoruje ve vzduchu před sebou něco, co nikdo jiný nemůže vidět.
"Nechtěl jsem... Ale ony jim tak křupaly kosti," téměř zašeptá. Potom sebou cukne, jako kdyby se probral z transu. Celou svou pozornost nyní soustředí na Pampel. Přikrčí se do bojové pozice.
(447) Eliška
Pampel zacouvá až k Lumi a Deri, zle na Nika zavrčí. Na těle se jí chvěje snad každý sval, je připravena skočit. Už ale není tak zuřivá, jako na začátku boje. Začíná v ní pomalu převládat i strach. Tohle byl nevyrovnaný boj. Amulet na krku jí začal slabě zářit.
(448) Haňule
Ezekiel: Těžce oddechuje a napůl v hrůze hledí, jak Torwah padá do propasti. Právě zabil lišku. Samozřejmě, kdyby nezabil on jeho, mohlo by dojít k něčemu mnohem horšímu. Ale i přesto... Právě vlastnoručně někoho zabil. Couvne a cítí, jak se jeho tělo mírně chvěje. Je léčitel, ne bojovník. Nechtěl zabíjet. Ustoupí od propasti. Musí se uklidnit. Nesmí se tím nechat rozhodit. Udělal, co bylo třeba.
(449) Yasemin
Derihae: Snaží sa uskočiť, ale zamotali sa jej nohy a ona padla na chrbát na čo ju zasiahla spŕška kameňov, len tak tak si skryla hlavu pod labky. Už bola neuveriteľne unavená, každý sval ju pálil. Čo keby takto ostala ležať a nechala, nech ju sneh zmrazí až na kosť? Zakňučí a venuje lišiakovi nenávistný pohľad.
(450) Matt
Fryxë: Když vidí, že jeden z kamenů zasáhnul cíl, potěšeně se zazubí a uhání k Lumi. "Tak to vidíte. Tyto balvany s vysokým obsahem minerálních látek budou vaší zhoubou," řehní se opět jak smyslů zbavený.
Dunya: Rozhodne se nechat Vertu Vertou a rozběhne se Lumi na pomoc dřív, než ji léčitelka stačí znovu zdržet. Nemůže dopustit, aby jí ten pomatený lišák ublížil.
(451) Haňule
Nik: Všimne si záře amuletu na Pampelině krku. Zamračí se, v jeho výrazu je vidět cosi, co připomíná znepokojení. Přesto se však zdá amuletem fascinován. Zapálí kolem sebe kruh z ohně. Hledí skrz plameny na Pampel. "To je pěkný šperk."
(452) Sandstar
Veri zavrčí a sešle ohnivou kouli na Dunyu. Furt běží za ní. Tedy za Lumi. Mláďata jsou přeci jenom budoucnost smečky. Musí být zničena. Navíc byla na její slepé straně.
(453) Eliška
,,Není to jen šperk. Je to důvod, proč jsem stále naživu. Nebudu marnit síly ani svou krev pro nesmyslný a nespravedlivý boj s nějakým vypelichaným lišákem," odpoví mu chladně Pampel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama